Deephan

Nová DVD

Dheepan je bojovník za nezávislost, Tamilský tygr. Když se občanská válka na Srí Lance blíží ke konci a porážka se zdá být neodvratná, uprchne do Paříže, kde se usadí  jako správce domu na předměstí. Iluzi, že dokáže uniknout konfliktům a vybudovat rodinu, ale záhy rozbije násilí, které je ve velkoměstě na denním pořádku.

Deephan, Francie 2015, drama, 109 min., režie: Jacques Audiard, hrají: Vincent Rottiers, Jesuthasan Antonythasan, Jana Bittnerová a další.

 

Zimní spánek

Bývalý herec Aydin vlastní malý hotel, kde žije se svou výrazně mladší ženou Nihal a sestrou Necla, která se právě zotavuje z nedávného rozvodu. Turistická sezóna pomalu končí a okolní krajina se začíná zahalovat do bílých sněhových závojů. Hotel se stává úkrytem, ale i místem, ze kterého není úniku a které otevírá staré rány.

Zimní spánek, Turecko, Německo, Francie 2014, drama, 196 min., režie: Nuri Bilge Ceylan, hrají: Haluk Bilginer, Melisa Sozenová, Demet Akbağ, Ayberk Pekcan a další.

 

Joy

Nová DVD

Příběh ženy, která se dokáže postupně postavit všem překážkám. Joy jde tvrdě za svým snem a postupně se stává hlavou jak své rodiny, tak i obchodní dynastie: její úspěch je spojen s vynálezem „zázračného" mopu, který se stal obchodním trhákem mezi úklidovými  prostředky. A protože každý dobrý nápad a jeho úspěch mívají i své odvrácené tváře, na Joy čekají zrada, závist a svět nemilosrdného obchodu.

Joy, USA 2015, životopisný, 124 min., režie: David O. Russell, hrají: Jennifer Lawrencová, Robert De Niro, Bradley Cooper, Isabella Rosselliniová a další.

 

Mr. Holmes

Nová DVD

Stárnoucí Sherlock Holmes se v roce 1947 vrací z Japonska a užívá odpočinku ve svém odlehlém venkovském domku na pobřeží, kde žije pouze se svou hospodyní a jejím dospívajícím synem Rogerem. Holmes, kterého pomalu začíná zrazovat paměť, vkládá do chlapce všechny své naděje při rozplétání okolností prastarého nevyřešeného případu, kvůli němuž musel odejít do důchodu.

Mr. Holmes, VB/USA 2015, krimi/drama, 103 min., režie: Bill Condon, hrají: Ian McKellen, Milo Parker, Laura Linneyová, Patrick Kennedy a další.

 

Osm hrozných

Nová DVD

Zasněženými kopci Wyomingu se žene dostavník a v něm John Ruth, lovec lidí, známý také jako „Kat", a Daisy Domergueová. Jeho čeká odměna, vypsaná na její hlavu, ji soud a oprátka. Po cestě potkají bývalého vojáka a Ruthova konkurenta Marquise Warrena a Chrise Mannixe, který o sobě tvrdí, že je novým šerifem ve městě, kam mají všichni namířeno...

Osm hrozných, USA 2015, western/thriller, 187 min., režie: Quentin Tarantino, hrají: Samuel L. Jackson, Kurt Russell, Jennifer Jason Leighová, Tim Roth a další.