Blur: The Magic Whip

Nová alba

FOTO: Parlophone

Po dvanácti letech vydala britská skupina Blur nové album, na kterém se sešla v původní čtyřčlenné sestavě. Kolekce je spojením hudebního entuziasmu, jímž se prezentovala v devadesátých letech, a melancholie známé ze sólových skladeb zpěváka Damona Albarna. Rozhodně je to velmi dobré album.

Drake: If You're Reading This It's Too Late

Nová alba

FOTO: Universal Music

Další nahrávka kanadského hiphopera Drakea potvrzuje jeho rukopis a také schopnost trochu jej obměňovat. Reakce na jeho čtvrté album jsou povětšinou pozitivní.

Frequency: Moon Starter

Nová alba

FOTO: Warner Music

První album slovenské alternativně-rockové kapely Frequency. Jsou na něm silné melodie, nicméně je patrné, že formaci spíše lákají svobodnější hudební břehy. Frequency si pořadatelé maďarského festivalu Sziget vybrali pro letošní ročník do programu.

Xavier Baumaxa: Pijano

Nová alba

FOTO: Xavi & Bady

Nové album litvínovského písničkáře tentokrát nabízí i poněkud vážnější skladby, než na jaké od něho byli jeho fanoušci zvyklí. Baumaxovi nová poloha prospěla, jeho tvorba dostala serióznější charakter a navíc mu to přineslo schopnost dosíci větší civilnosti v projevu.

Sophie Hunger: Supermoon

Nová alba

FOTO: Universal Music

Sophie Hunger je umělecké jméno švýcarské písničkářky, jež ve své tvorbě spojuje folk, pop a jazz. V navenek poklidných písních je bohatý vnitřní život, pozoruhodné jsou také jejich aranže.

Stornoway: Bonxie

Nová alba

FOTO: Cooking Vinyl

Třetí album britské skupiny. Spojuje na něm indie folk, indie pop a indie rock, současně je patrné, že čerpá z národní hudební historie. Je to velmi příjemná nahrávka pro ty, kteří v hudbě hledají cosi neotřelého.

Shawn Mendes: Handwritten

Nová alba

FOTO: Universal Music

Shawn Mendes je šestnáctiletý kanadský písničkář, který by mohl být určitým protipólem Justina Biebera. Písně na jeho debutovém albu Handwritten sice nejsou nijak zvlášť nápadité ani převratné, mají však v sobě písničkářský náboj spojený se současným popem a soulem.

Frank Sinatra: Ultimate

Nová alba

FOTO: Universal Music

Výběrová nahrávka přináší pětadvacet písniček z repertoáru slavného amerického swingového zpěváka Franka Sinatry. Jde o výběr toho nejlepšího, co nazpíval a nahrál. Na kolekci nechybí písně My Way, That’s Life, My Kind Of Town a další.

Circa Waves: Young Chasers

Nová alba

FOTO: Universal Music

Dva roky existující liverpoolská indiepoprocková skupina vydává debutové album. Jsou na něm nepokojné a svěží písničky, které se mnohdy opírají i o silnou melodii. Kapela výborně pracuje s dynamikou a na britských ostrovech patří k těm nadějným.