Royal Blood: Royal Blood

Nová alba

FOTO: Warner Music

Brightonská dvojice Royal Blood debutuje stejnojmenným albem. Inspiraci pro svou hudbu našli Britové v garážovém rocku a blues rocku, tedy hudbě šedesátých let. Přibližují se té době i zvukem, takže v tomto ohledu to není nic nového. Charismatické jsou ale skladby, v nichž hrají prim agresivita, dynamika i změny nálad. Ve Velké Británii je to nejúspěšnější debut za poslední tři roky, v prodejním žebříčku je první.

Helena Vondráčková: Best Of The Best

Nová alba

FOTO: Supraphon

Zpěvačka Helena Vondráčková oslavuje padesát let na hudební scéně. Vydává k tomu dvojalbum se svými největšími hity. Na začátku je písnička Červená řeka, která její kariéru odstartovala. Jako poslední je na kolekci skladba Oheň lásky, novinka nahraná speciálně pro výběrové album.

Angus & Julia Stone: Angus & Julia Stone

Nová alba

FOTO: Universal Music

Třetí album zajímavé australské dvojice se hned po vydání dostalo na první místo národní hitparády a vede si dobře i na evropském trhu. Bratr a sestra Stoneovi vytvářejí poklidnou atmosférickou muziku na hranici folku a blues.

Ariana Grande: My Everything

Nová alba

FOTO: Universal Music

Jednadvacetiletá americká zpěvačka a herečka Ariana Grande se aktuálně věnuje především zpěvu. Rok po emisi debutu vydává své druhé album My Everything. V písničkách, na nichž se podílela i jako spoluautorka, spojuje pop s r’n’b, ovšem výsledek je průměrný. Skladbám chybí výrazné nápady a Ariana Grande není hlasově příliš zajímavá interpretka.

HammerFall: (r)Evolution

Nová alba

FOTO: Warner Music

Deváté album powermetalových Švédů HammerFall vznikalo zčásti ve studiu kytaristy Oscara Dronjaka v Göteborgu, zčásti ve Spojených státech, kde byly natočeny zpěvové linky Joacima Canse. Pro kapelu je album návratem k syrovým metalovým kořenům.

Accept: Blind Rage

Nová alba

FOTO: Warner Music

Podobně jako dvě předešlá alba (již s novým vokalistou Markem Tornillem) i novinku vyprodukoval Andy Sneap. Kolekce je energická, plná tradičních metalových obratů, postupů a pasáží a rozhodně patří mezi lepší díla, která kapela kdy vydala. Je to její čtrnáctá deska.

Imogen Heap: Sparks

Nová alba

FOTO: Megaphonic Records

Čtvrté studiové album britské zpěvačky vznikalo plné tři roky, od roku 2011 do letoška. Jde o koncepční desku vyprávějící příběhy, které umělkyně vyslechla od svých fanoušků. Produkovala ho sama Imogen Heap.