Herci se měli už tento týden vrátit z letní dovolené a začít čtenou zkouškou první epizody osmé série, ale studio ji muselo odložit kvůli sporům o peníze.

“Vzhledem k pokračujícím jednáním bude produkce Teorie velkého třesku, která už měla začít dnes, odložena,“ sdělilo médiím studio ve středu.

Jednání s agenty herců Jima Parsonse (Sheldon), Johnnyho Galeckiho (Leonard) a Kaley Cuocové (Penny) váznou už od začátku roku. Nabídka pro tyto tři dosáhla 1 miliónu dolarů za díl (cca 20 miliónů korun), dostali by tak milión korun za každou minutu seriálu a ještě bonusy.

Všichni jsou si rovni, ale někteří jsou si rovnější

 

Jim Parsons

Jim Parsons

FOTO: CBS

Vypadá to jako astronomické částky, nicméně stejné peníze brali herci ze seriálu Přátelé už v devadesátých letech a tehdy měl dolar mnohem větší hodnotu. Variety navíc odhaduje, že seriál může vynést studiu i přes miliardu dolarů.

Agent mimořádně oblíbeného Jima Parsonse, který geniálně ztvárnil namyšleného autistického vědce Sheldona, chce ještě více peněz než jeho kolegové Galecki a Cuocová. Navíc Simonu Helbergovi (Howard) a Kunalu Nayyarovi (Rajesh) nabízejí producenti naopak méně, což je urazilo, a požadují stejný plat jako ostatní.

Faktem je, že zdrojem většiny humoru v seriálu je nenahraditelný Jim Parsons a také za to dostal už tři ceny Emmy. Letos je opět nominován. Ve studiu Warner Bros. vládne nervozita, protože nikdo nechce, aby skončil tak výnosný seriál, a toho si je dobře vědom i Jim Parsons.

V Česku si v poslední době někteří fanoušci na internetu stěžují, že sedmá řada je poněkud vyčpělá a Prima Cool také pozměnila dabing, konkrétně u postav Penny a Amy. Právě u seriálu, který stejně většina lidí stahuje z internetu, je to ale dost bezvýznamné.