Podle magazínu Rolling Stone nejde jen o jamování. „Hraju kytarové sólo na novém albu Exodu,“ potvrdil Hammett, který stále udržuje přátelské styky s bubeníkem Tomem Huntingem a kytaristou Garym Holtem a napadlo je, že si zahrají song Salt in the Wound.

„Cítil jsem se při tom uvolněně, fakt cool, jako tenkrát v roce 1980... nahrávat sólo na jejich desku byla pro mě velká událost. Jiná než demo, které slyšelo hodně lidí. Je to jediná věc, co jsem s Exodem nahrál.”

V písni i na albu se také vrací Steve Souza, zpěvák této skupiny z osmdesátých let. „Hraju tam cool sólo a pak přijde Gary a hraje další sólo. A víte co? Poslouchal jsem to a říkal si, je tu zase rok 1982, Gary a já se snažíme vzájemně sejmout našimi kytarovými sóly. Nic se za těch třicet let nezměnilo. Tohle miluju. Miluju ty chlapy,” dodal Hammett.

Letos Metallica přišla s novým songem Lords of Summer a Hammett to považuje za začátek nového řadového alba. "Jestli budou ty písničky znít jako Lords of Summer, to teprve uvidíme, protože je pořád musíme napsat, ale je to obecně ten směr, kterým se vydáme. Chtěl jsem album udělat rychle, ale vím, že to není reálné,” vysvětlil kytarista.