Žalobu podala v Los Angeles firma Pulse Evolution, jejíž animátoři a technici připravili show pro Billboard. Alkiho Davida v ní označili za „šarlatána, který nemá vůbec žádný podíl na vývoji animace Michaela Jacksona”.

Podle Pulse Evolution David lživě prohlašoval, že má zásluhy na tvorbě a vývoji vizuálních efektů, v celostátním rozhovoru pro CNN, v tiskových zprávách a na různých internetových stránkách své společnosti FilmOn. Navíc připomínají, že je prý znám prováděním „nehorázných šaškáren” a častým porušováním práv k duševnímu vlastnictví.

David se pokoušel ohrozit vystoupení na Billboard Music Awards na základě patentu společnosti, která je ale podle Pulse Evolution „nefunkční, nemá žádný majetek a hlavně nic k licencování“. Narážejí tím na firmu Musion Das Hologram Limited, která je spojena s Giovannim Palmou a Uwem Maasem. Pulse Evolution ale spolupracovala s firmou, která se jmenuje Musion Systems Limited.

David má práva na jednu technologii promítání 2D obrázků na 3D pódium. Jenže druhá strana tvrdí, že jejich Jackson vůbec není hologram: „Toto chybné označení animace Michaela Jacksona za hologram jen zvýrazňuje Davidovy nedostatečné technické znalosti.“