Vánoční Best of Video Tour se jmenuje podle připravované kolekce všech Žbirkových videoklipů, která by měla vyjít na podzim. Na koncertech zazní největší hity dokreslené projekcemi sestavenými z klipů a absolutní premiérou budou dosud nezveřejněné záběry a exkluzivní informace z pozadí natáčení klipů.

Skladatel a zpěvák Miro Žbirka začínal v 60. letech ve skupině Modus, většinu kariéry pak strávil jako sólový zpěvák. Má na kontě desítky hitů, nejslavnější jsou dodnes Balada o polných vtákoch, Denisa, Biely kvet, Atlantida, Múr našich lások, 22 dní či Katka.

„Těším se na tyto koncerty, protože i po tolika letech na pódiu opět zažiju něco nového, něco, co jsme ještě nedělali. Video spojené s live hraním současně, tak aby se tyto dvě složky navzájem podpořily, to je to, o co nám jde, a doufám, že se to podaří. Na rozdíl od koncertů se symfonickým orchestrem si spolu s kluky z kapely budeme moci dovolit trochu improvizovat a zbude i prostor na mluvené slovo. Protože tentokrát se nejedná o velké sportovní haly, těším se také na užší kontakt s publikem a intimnější atmosféru,“ vzkázal Žbirka.

Lístky na většinu koncertů v ČR se dají koupit v síti Ticketportal.