Do kanceláře Quentina Tarantina prý začali volat různí agenti a nabízet herce na konkrétní role, aniž by je někdy požádal o spolupráci a svěřil jim svůj scénář. Uvedl, že je z toho smutný.

„Dopsal jsem ten scénář, jen první verzi, a nechtěl jsem začít točit dříve než příští zimu,” vysvětlil režisér. O zveřejnění textu v této fázi rozhodně nestál. Nakonec ho prý asi vydá jako knihu a možná se za pár let k nápadu vrátí.

Roth to nebyl

Osobně dal scénář jen třem hercům včetně Tima Rotha. „Vím, že to neudělal Tim Roth. Jeden z těch dalších to ukázal svému agentovi a ten to hned poslal každému v Hollywoodu.”

K filmu Hateful Eight ho inspirovala práce na Nespoutaném Djangovi, velice úspěšném westernu, který sklidil pozitivní recenze a vydělal přes 420 miliónů dolarů. „Při točení Djanga jsem si užil tolik zábavy a tak miluju westerny, že když jsem se naučil, jak je dělat, říkám si OK, udělám ještě jeden, teď když vím, co dělám,” řekl loni v jednom rozhovoru.

Django sklidil částečnou kritiku jen v jedné věci - v násilí. Tarantino se ale odmítal omlouvat za potoky krve. Faktem je, že film měl kvůli tomu problémy v Americe i v Číně. Asijská premiéra byla náhle přerušena, údajně z technických důvodů, ale později se film do kin vrátil. Manažer multikina UME Cineplex v Pekingu řekl loni BBC, že nová verze je o minutu kratší než stará. Kromě krve stříkající do výšky se prý musela měnit také barva krve do tmavšího odstínu.