Na devíti pódiích vystoupí několik stovek interpretů. Pořadatelé očekávají účast kolem 20 000 návštěvníků, řekla mluvčí festivalu Petra Kejklíčková.

K hlavním hvězdám letošního festivalu mají patřit autor virálního hitu Harlem Shake DJ Baauer a americká formace De La Soul. Vrcholem festivalu bude v noci na neděli vystoupení Kendricka Lamara, který je označován za jednu z největších rapových hvězd současnosti. Více informací o programu a vystupujících je možné najít na www.hiphopkemp.cz. Festivalpark otevřel své brány již ve středu takzvaným večírkem pro nedočkavé. Přišlo na něj několik tisíc lidí.

Motokros a rajčatová bitva

Kromě hudby jsou pro návštěvníky připravené i další možnosti zábavy, například závody ve freestyle motokrosu. Aktivně se mohou návštěvníci zapojit do tradiční rajčatové bitvy, zápasů v čokoládě, války barev, graffiti na legálních stěnách, paintballu či jízdy na U rampě. Vstupné na festival činí 1500 korun, do stanového městečka je vstup za 250 korun a parkování auta je za 200 korun. Od autobusového a vlakového nádraží jezdí na letiště zvláštní bezplatná linka městské hromadné dopravy.

Na festival se připravila také policie. „Výkon služby bude posílen v denní i v noční době,” uvedla mluvčí hradecké policie Lenka Burýšková. Na festival by podle policie mohlo přijet až 7000 lidí z Polska, takže na místě jsou s českými policisty i jejich polští kolegové. Na silnicích k letišti policie omezila rychlost a někde stanovila zákaz zastavení.