No Distance Paradise: Challenge Gravity


Nová alba

Nová alba

FOTO: X-Production

Album olomoucké indierockové kapely No Distance Paradise naznačuje, že se na českou scénu dostává cosi zajímavého. Tvorba talentovaných mladíků je pestrá, aranžérsky členitá a tím pádem náročná na prezentaci. Na albu se ale podařilo nastolit napjatou náladu skladeb a prozradit, že tahle parta je v mnoha směrech profesně velmi šikovná. Zajímavý je i dřevěný obal kolekce.

 

Autumnist: Sound Of Unrest

 

Nová alba

Nová alba

FOTO: Deadred Records

Autumnist je hudebník a skladatel Vlado Ďurajka. Kolekce Sound Of Unrest je třetí v diskografii projektu a zdá se, že na ní autor i s pomocí hostů dosáhl zatím svého maxima. Vrství na sebe rozličné zvukové stopy a takto buduje atmosféru skladeb a suverénně kříží hudební žánry. Oproti minulým nahrávkám ale výrazně ubylo samplů.

 

Pasia: Čas krídel

Nová alba

Nová alba

FOTO: Popron Music

Slovenská skupina Pasia stojí kolem šikovného kytaristy Ľuba Pacholského. Čas krídel je její debutové album, na kterém jsou hardrockové a rockové písničky, jejichž největší zbraní je slušný zpěv, dobré vokály, kytarové riffy a snaha o melodičnost. Nic extra výrazného a zajímavého ale nepřinášejí, spíše jde o průměrnou bigbítovou kapelu.

 

Ezyway: Maloobchodník

Nová alba

Nová alba

FOTO: Popron Music

Ezyway je dva roky existující ostravská kapela, která se ve své hudbě vedle rocku zaměřuje také na funk, gospel a r’n’b. Na nahrávce je patrná zkušenost muzikantů. Skladby jsou slušně zaranžované, prezentace je uspokojivá. Povšechně ale šestici chybí drajv a nosnější hudební nápady.