Na novém turné zaznějí jejich největší hity v akustické verzi a kapela zavítá i do menších měst, kde nejsou obrovské haly. Vstupenky na turné po menších sálech jsou v předprodeji od 5. června.

Team bude přes prázdniny pracovat na aranžmá svých skladeb v akustickém provedení a kapela věří, že připraví návštěvníkům koncerty s uvolněnou a „intimní předvánoční atmosférou“.

Historie skupiny Team sahá až do roku 1980. Hlavní éra ale přišla později, s příchodem zpěváka Pavola Habery. V roce 1988 s ním natočili debutové LP Team 1 s nepochybně silnými pop-rockovými hity Reklama na ticho a Malá nočná búrka. Neznámou skupinu vystřelily na vrchol hitparád a desky se v Československu prodalo na dnešní dobu už neuvěřitelných 250 tisíc kusů.

„Po hitech Reklama na ticho, Malá nočná búrka a Nároční se nám konečně začal plnit náš sen. Začala se okolo nás šířit celkem slušná hysterie. Neuvěřitelně nás bavilo koncertování. Sály a brzy haly byly většinou vyprodány,“ zavzpomínal kytarista Dušan Antalík.

Celkem natočili deset studiových alb a jeden živák. Ke sladbě Reklama na ticho brzy přibyly další známé hity Lietam v tom tiež, Držím ti miesto, Čo s tým nebo Mám na teba chuť.