Koncertu v Tipsport Areně se zúčastní i bývalý člen skupiny Ondřej Soukup, který tentokrát nepřijde jen říct hlášku „Haló, tady Soukup“, jež zlidověla, ale skutečně si po letech s Výběrem zahraje na baskytaru.

Mezi hosty nechybí ani František Ringo Čech, jenž napsal skupině mnoho textů a na jeviště dorazí v doprovodu kozy jako v proslulém klipu k písničce Pražákům, těm je tu hej.

Na chvíli se k Výběru vrátí i další bývalý kolega, kytarista Miloš Dodo Doležal a hysterický projev z písně Sbal si to svý ráno odrecituje Iva Pazderková, která se mediálně proslavila jako „blbá blondýna“. Specialitou koncertu bude výstup zpěvačky Jany Kratochvílové. Zazpívá skladbu Papíry straší.

Skupina Pražský výběr se po letech vrátila na scénu v původní sestavě v listopadu roku 2012. Tehdy prvním koncertem potvrdila, že se nachází v naprosté psychické pohodě a znovu se zabývá pouze radostí z hudby.

Vilém Čok

Vilém Čok

FOTO: Vít Šimánek, ČTK

Posluchače nadchla starými hity Pražákům je hej, Na václavském Václaváku, Zubatá, Proč jen já, Tatrman, Chvastoun, Snaživec či Papíry straší.

Vstupenky na koncert jsou v prodeji v sítích Sazka Ticket, Ticket Art a Ticketportal od 390 do 590 Kč.