Čerstvý vítr přináší především mladičká Američanka asijského původu, která si říká Grace Kelly. Celý festival ve čtvrtek 18. října zahájí se svým kvintetem. Hraje jazzové a soulové standardy i vlastní pokusy a je docela respektovaná ostatními jazzmany, přestože se narodila teprve v roce 1992.

Jako dítě se učila na klavír, ale přešla k saxofonu, klasika ji nebavila tolik jako jazz. Poté vystudovala prestižní Berklee College of Music, kde se jedním z jejích učitelů stal altsaxofonový veterán Lee Konitz.

Už ve dvanácti letech natočila a s pomocí přátel a mentorů vydala první album Dreaming (2004). Jako teenagerka hrála s takovými osobnostmi, jako jsou Dave Brubeck, Wynton Marsalis, Phil Woods, Harry Connick Jr., Jamie Cullum, Frank Morgan a další. Jejím nejčastějším hudebním partnerem je bývalý učitel a dnes osobní přítel Lee Konitz, jenž se podílel na natočení alba GRACEfulLEE (2007).

Kromě toho Grace i slušně zpívá, jak se můžete přesvědčit třeba ve slavné skladbě Fly Me to the Moon. Další informace na www.csjf.cz.

AUDIO