Společnost AEG Live žádala peníze od pojišťovny už v roce 2009, ta ale prohlásila, že smlouva neplatí, protože AEG šířila nepravdivé informace o Jacksonovi a jeho smrti. Právník AEG Live uvedl pro BBC, že nic nepožadují, protože už to bylo uhrazeno z dědictví po zpěvákovi.

Prohlášení přišlo týden poté, co pronikly do médií interní e-maily pořadatelů koncertů, které naznačují, že věděli, v jak hrozném stavu se Michael Jackson nacházel. V jednom z nich šéf AEG Randy Phillips zpěváka popsal slovy: "zamčený v pokoji, opilý a deprimovaný".

Právníci AEG ale tvrdí, že stažení požadavku nesouvisí s únikem těchto e-mailů, jejichž zdrojem byl prý materiál, který souvisí s jiným právním sporem mezi AEG a Jacksonovou matkou Katherine.

Promotéři i lékař postupovali bezohledně

Conrad Murray u soudu

Lékař Conrad Murray byl odsouzen a přišel i o všechen majetek.

FOTO: Reuters

Ta obvinila promotéry, že na zpěváka tlačili, aby vystupoval, i když věděli, že byl příliš slabý. "My stojíme za výroky právníků AEG, že stažení požadavku nesouvisí s únikem e-mailů," řekl Paul Schriffer z pojišťovny Lloyd's.

Zpěvák se dlouhodobě nacházel ve velmi špatném zdravotním stavu a nepomohli mu ani producenti, ani jeho osobní lékař Conrad Murray, který mu dával velká množství léků a nakonec za to byl odsouzen na čtyři roky. Jackson zemřel na předávkování anestetikem propofol, které používal s Murrayho vědomím. Ten měl zaplatit rodině ještě odškodné 100 miliónů dolarů, jenže vlivem soudních sporů přišel o všechno, a tak po dohodě s Jacksonovou rodinou nemusí odškodnění platit.