Hlavní obsah
Foto: Profimedia.cz

Znásilněné přiznal soud miliónové odškodné

Pražský městský soud ve středu současně udělil tresty dvěma pachatelům zvlášť brutálního znásilnění a rovnou napadené ženě přiznal i odškodnění za morální újmu ve výši jednoho milionu korun. Informovala o tom Česká televize.

Foto: Profimedia.cz
Znásilněné přiznal soud miliónové odškodné

Dosud se musely oběti trestných činu domáhat odškodnění v civilním řízení a o svých často děsivých zážitcích vypovídat znovu, nově zákon umožňuje rozhodnout o trestu i odškodnění za morální újmu při jednom líčení.

Případ se odehrál v srpnu loňského roku na jedné pražské pláži. Mladá podnikatelka dostala ránu pěstí do obličeje a omdlela. Pak ji pachatelé odvezli autem na opuštěné místo, kde ji několikrát znásilnili. U soudu vypovídala kvůli výhrůžkám v režimu utajení, dodnes trpí psychickými následky.

"Nemusí opakovaně vypovídat o stresujících zážitcích, absolvovat několik soudních řízení, má skutečně nárok domoci se morálního odškodnění už v trestním řízení," řekla mluvčí Městského soudu v Praze Martina Lhotáková. Soud jednoho z pachatelů potrestal dvanáctiletým vězením, druhý dostal deset let.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků