Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Známé ze Skypu napůjčoval muž z Hodonínska statisíce. Teď ji marně uhání

Déle než rok komunikoval muž z Hodonínska se svou „známou“ prostřednictvím počítačové aplikace Skype. Za tu dobu si vybudovali blízký vztah, tak blízký, že muž ženě poslal statisíce. Teď nemá ani peníze, ani známou.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Známé ze Skypu napůjčoval muž z Hodonínska statisíce. Teď ji marně uhání

„Po získání důvěry začala žena svému protějšku psát zprávy o tom, že bude velký obnos peněz, ale že musí zaplatit své dluhy a další poplatky s tím spojené. Pod různými záminkami usilovala o zasílání finančních prostředků od důvěřivého muže s tím, že se o své peníze nemusí bát a vše mu později vrátí,“ uvedl mluvčí hodonínské policie Petr Zámečník.

Muž jejím slovům uvěřil a začal jí půjčovat peníze. Za poslední rok celkem 300 tisíc korun.

„Na výzvy, aby mu vrátila zapůjčenou částku, nebo aby se setkali a domluvili se na splácení, nijak nereaguje. Policisté případ prověřují jako podezření z trestného činu podvodu,“ dodal mluvčí.

Před podobným způsobem dobré vůle a pomoci virtuálním známým policisté varují. Obdobné způsoby podvodného jednání a snahy neznámých osob o vylákání peněz nejsou výjimečné. „Nikdy neposílejte žádné finanční prostředky osobě, kterou znáte jen z virtuálního prostředí a nikdy jste se osobně nesetkali,“ poradil mluvčí.

V případě dobrosrdečnosti má podle něj smysl jen půjčka s oboustrannou smlouvou a svědkem, který to později může potvrdit.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků