Hlavní obsah
Vodní záchranáři v přístavišti Pavlov Foto: Milan Vojtek, Právo

Zmizelý senior na Břeclavsku utonul

Tragicky skončil výlet šestašedesátiletého seniora do kempu v Pavlově na Břeclavsku. Jeho tělo našel povolaný pátrací tým až v neděli.

Vodní záchranáři v přístavišti Pavlov Foto: Milan Vojtek, Právo
Zmizelý senior na Břeclavsku utonul

Krátce po šestnácté hodině v pátek ohlásila žena, že se z koupání nevrátil její manžel. Zaplavat si šel zhruba ve čtrnáct hodin, a když se nevracel, začala se o něj bát.

„Deset minut po ohlášeném zmizení už letěl do akce vrtulník letecké služby Policie ČR, s pátráním pomáhali členové Vodní záchranné služby Pavlov a informovaný byl i kapitán lodní dopravy, aby věnoval zvýšenou pozornost dění na vodě,“ uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Petr Příkaský.

Záchranáři a policisté prohledávali i břehy. Z vodní hladiny místo prohledávaly posádky čtyř člunů, na břehu pak vodní záchranáři nasadili své speciální vozidlo. Po setmění ve 21:40 velitel pátrací akci přerušil. Neúspěšně pokračovalo i další den.

„V neděli po osmé hodině ráno pátrání pokračovalo. Do akce se zapojila policie, vodní záchranáři, hasiči včetně dobrovolných. Kolem půl jedenácté pátrací tým tělo pohřešovaného muže objevil ve vodách přístaviště asi pět metrů od břehu. Případem se dále zabývá policie,“ dodal Příkaský.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků