Hlavní obsah

Zloději ujížděli před policisty 150km rychlostí, chytli je až v Polsku

Dramatickým zásahem policistů hned tří států vyvrcholilo ve čtvrtek ráno v Polsku zadržení organizovaných zlodějů motocyklů a jízdních kol, které ukradli v Rakousku a převáželi je přes české území do Polska.

Zloději ujížděli před policisty 150km rychlostí, chytli je až v Polsku

Dvěma zlodějům se do Polska podařilo projet po policejním pronásledování na Kralicku na východě Čech. Zloději ujížděli ulicemi Králík stopadesátikilometrovou rychlostí. Pronásledování pokračovalo také v Polsku a zloději se dlouho neradovali. Za několik desítek minut je zadrželi polští policisté. Třetího z nich i s dodávkou a kradenými motocykly i koly zadrželi čeští policisté v Králíkách.

Akce začala výzvou rakouských policistů, kteří nahlásili českým kolegům prchají zloděje, kteří v Rakousku ukradli motocykly a jízdní kola. Zloději jeli ve dvou osobních automobilech, taktéž kradených, a jedné dodávce s kradeným zbožím. Na celé trase využívali jeden z osobních automobilů jako volavku, která měla další zloděje informovat o případných policejních hlídkách.

„Policisté se snažili zastavit vozidlo již před Červenou Vodou, ale marně. Pronásledování vozidla vedlo přes Červenou Vodu a Dolní Boříkovice,“ uvedl jeden ze zasahujících policistů.

Utíkal po svých

V Králíkách pak jeden pronásledovaný muž své vozidlo odstavil a snažil se nenápadně zmizet, když však zahlédl blížící se policisty, rychle nasedl do vozu a začal ujíždět. Jeho společník, který byl řidičem dodávky, už takové štěstí neměl. Začal prchat po svých, ale zanedlouho byl policisty zadržen.

„Ujíždějící řidič kradeného vozidla vůbec nereagoval na příkaz k zastavení další policejní hlídky, která stála u viaduktu. Rychlostí kolem 150 kilometrů za hodinu, doslova přeletěl křižovatku u viaduktu směrem na Polskou republiku,“ upřesnil policista.

Na základě Schengenských úmluv bylo zahájeno přeshraniční pronásledování a policisté ihned vyrozuměli své polské kolegy. Těm se o pár desítek minut podařilo zadržet nejen prchajícího řidiče, ale i dalšího podezřelého muže s vozidlem, který sloužil jako volavka.

Všichni zloději skončili v policejních celách.

Rakouští policisté si nyní zlodějský trojlístek s největší pravděpodobností vyžádá na základě eurozatykače a skončí u rakouských soudů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků