Hlavní obsah
 

Zloděj v divadle spustil požární poplach a utíkal v kostýmu jeptišky

Pražská policie dopadla zloděje, který podle kriminalistů na začátku prosince kradl v Divadle Radka Brzobohatého v Opletalově ulici. Při vloupání vznikla škoda přes 60 tisíc korun. Pětatřicetiletý muž byl obviněn z krádeže a poškozování cizí věci, za což mu hrozí až dva roky vězení.

 
Zloděj v divadle spustil požární poplach a utíkal v kostýmu jeptišky

Případ se stal v noci na 3. prosince. Pachatel se podle mluvčího policie Tomáše Hulana nechal v divadle zamknout a pak ukradl z vnitřku kufr, kam naskládal třeba fotoaparát, spreje nebo parfémy.

Zloděj se pak převlékl do kostýmu jeptišky, spustil požární poplach a schoval se. Z divadla utekl poté, co přijeli k zásahu hasiči.

Podezřelý byl podle Hulana šestkrát trestaný. K činu se přiznal a litoval toho. Podle mluvčího jde pravděpodobně o narkomana, který se po krádeži neustále pohyboval po různých místech.

"Bylo poměrně složité tu osobu vypátrat a zadržet," podotkl Hulan. Kromě škody na ukradených věcech vznikly divadlu ztráty také tím, že muž v divadle použil hasicí přístroj, aby zamaskoval stopy vloupání. Podle dřívějšího vyjádření divadla tak byly poškozeny některé kostýmy či rekvizity. Divadlo kvůli krádeži svůj program ale nepřerušilo.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků