Hlavní obsah

Zloděj v divadle spustil požární poplach a utíkal v kostýmu jeptišky

Pražská policie dopadla zloděje, který podle kriminalistů na začátku prosince kradl v Divadle Radka Brzobohatého v Opletalově ulici. Při vloupání vznikla škoda přes 60 tisíc korun. Pětatřicetiletý muž byl obviněn z krádeže a poškozování cizí věci, za což mu hrozí až dva roky vězení.

Zloděj v divadle spustil požární poplach a utíkal v kostýmu jeptišky

Případ se stal v noci na 3. prosince. Pachatel se podle mluvčího policie Tomáše Hulana nechal v divadle zamknout a pak ukradl z vnitřku kufr, kam naskládal třeba fotoaparát, spreje nebo parfémy.

Zloděj se pak převlékl do kostýmu jeptišky, spustil požární poplach a schoval se. Z divadla utekl poté, co přijeli k zásahu hasiči.

Podezřelý byl podle Hulana šestkrát trestaný. K činu se přiznal a litoval toho. Podle mluvčího jde pravděpodobně o narkomana, který se po krádeži neustále pohyboval po různých místech.

"Bylo poměrně složité tu osobu vypátrat a zadržet," podotkl Hulan. Kromě škody na ukradených věcech vznikly divadlu ztráty také tím, že muž v divadle použil hasicí přístroj, aby zamaskoval stopy vloupání. Podle dřívějšího vyjádření divadla tak byly poškozeny některé kostýmy či rekvizity. Divadlo kvůli krádeži svůj program ale nepřerušilo.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků