Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Zloděj ukradl řidičce auto, když na něm škrábala námrazu

Nestřeženého okamžiku využil zloděj v Ostravě, když řidička odstraňovala námrazu z okna svého vozidla. Žena auto nechala odemčené a nastartované, muž do něj podle policie nasedl a odjížděl pryč. Žena se krádeži ještě snažila zabránit, což se jí ale nepodařilo. Kriminalisté podezřelého dopadli, nyní mu hrozí až desetileté vězení.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Zloděj ukradl řidičce auto, když na něm škrábala námrazu

Ke krádeži došlo v Ostravě-Zábřehu. Kdy se incident stal, policie neupřesnila. „Mladá žena musela před výjezdem s osobním vozidlem odstranit námrazu. Začala předním oknem, přičemž ponechala své auto odemčené a nastartované,“ sdělila ve čtvrtek mluvčí policie Soňa Štětínská.

Toho využil podezřelý muž, který do auta nasedl a snažil se odjet. Žena vozidlo bránila a chytla se otevřených dveří. „Muž ale sešlápl plyn a ženu, která se snažila běžet, v podstatě vláčel, dokud se nepustila. V odjezdu mu nezabránila ani další žena, do které otevřenými dveřmi narazil,“ popsala incident mluvčí.

Ženy podle policie neutrpěly zranění. Řidička měla v autě také kabelku s doklady a penězi. „Škoda přesáhla 5000 korun,“ upřesnila Štětínská.

Kriminalisté nakonec dopadli 33letého muže a obvinili ho z loupeže a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. „Obviněný se skutku dopustil, přestože má soudem uložen zákaz řízení všech motorových vozidel. Soud rozhodl o vzetí obviněného do vazby,“ dodala mluvčí s tím, že muži hrozí v případě soudu až desetiletý trest vězení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků