Hlavní obsah

Zloděj ukradl ojedinělou buginu, natočily ho kamery na pumpách

Policisté žádají o pomoc při pátrání po odcizené bugině, která zmizela z parkoviště v Praze-Satalicích na začátku ledna. Ukradená bugina je raritou, v ČR jezdí pouze tři takové typy. Pachatele navíc zaznamenaly kamery na dvou čerpacích stanicích.

Zloděj ukradl ojedinělou buginu, natočily ho kamery na pumpách

Zmizení buginy značky Meitian Go-Kart registrační značky 6A 8669 nahlásil majitel v neděli 5. ledna s tím, že předchozí večer zaparkoval v ulici Hálova. Motorovou čtyřkolku vyrobenou v roce 2011 v hodnotě 80 tisíc korun neznámý pachatel odcizil během noci.

Policisté pátrají po ojedinělé bugině

Foto: Policie ČR

Policisté zveřejnili záznamy z kamer dvou čerpacích stanic v Horních Počernicích, na kterých pachatel zastavil, aby si zatelefonoval, a pak pokračoval ve směru do centra.

Pachatele zachytily kamery

Foto: Policie ČR

Podle majitele jezdí v ČR takových bugin 10, z toho tři jsou červené a čtyři závodní. „Tato odcizená čtyřkolka má všechny čtyři blatníky výše položené, chladič pochází z vozu Škoda Felicia a pětistupňová převodovka z vozidla Daewoo Matiz,“ informovala Novinky mluvčí policie Jana Rösslerová.

Policisté pátrají po ojedinělé bugině

Foto: Policie ČR

Majitel buginy k popisu dodal: „Na bugině se nacházejí dva větráky a upravoval jsem chlazení motoru tak, že hadice jsou umístěny a nastaveny nestandardně. Navíc jsem upravil elektroinstalaci ovládající benzinovou pumpu – místo spínacího relátka je drát ve tvaru písmene U.“

Informace o pachateli nebo čtyřkolce přijme linka 158.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků