Hlavní obsah
Publicista Ondřej Neff Foto: Archiv, Právo

Zeť býval kultivovaný člověk, míní publicista Ondřej Neff

Když se před třemi lety seznámili, nikdo nečekal, že jejich vztah skončí tak tragicky. Ona byla sebevědomá mladá žena, která se právě vrátila ze studií ve Spojených státech, on byl o deset let starší muž, který úspěšně pracoval v reklamě.

Publicista Ondřej Neff Foto: Archiv, Právo
Zeť býval kultivovaný člověk, míní publicista Ondřej Neff

Dnes je osmadvacetiletá dcera publicisty a spisovatele Ondřeje Neffa Irena mrtvá a její manžel Robert Neff Novák skončil ve vazbě, protože se po třech týdnech předstírání, kdy údajně zoufale hledal svou pohřešovanou ženu, přiznal k tomu, že ji zavraždil.

„Byl to kultivovaný, slušný a vzdělaný člověk. Nikdy bych nečekal, že to takhle dopadne,“ říká dnes zdrcený otec Ireny Ondřej Neff.

Když mluví o své dceři, je poznat, že bolest z její ztráty dusí hluboko v sobě. Navenek hovoří pomalu a váží každé slovo.
Irena podle něj před osudovým setkáním dlouho žila v USA. Vystudovala tam počítačovou a propagační grafiku, pak tam i nějakou dobu pracovala. Po návratu do Prahy ve své kariéře pokračovala.

V branži pak potkala Roberta Nováka. Zakrátko s ním otěhotněla a narodila se jim dcera Dominika. Dnes jí nejsou ani dva roky. Rozhodli se vzít a Novák dokonce přejal její rodinné příjmení. „Asi se mu líbilo, co vám na to mám říct,“ komentuje jeho rozhodnutí Neff.

Od zatčení se zetěm nemluvil

Manželství však zřejmě zakrátko přestalo být harmonické. Irena Neffová si však agresívní chování svého muže nechávala pro sebe. Nic vážného nepoznali ani její nejbližší.

Irena byla uškrcena

Mluvčí pražského městského soudu Štěpánka Zenklová v pátek potvrdila již zveřejněné informace Práva, že Irena Neffová byla uškrcena.

Novák je v rukou policie už od středy. Kriminalistům ukázal, kde zakopal tělo své ženy i kde hodil její věci do Vltavy. Patrně neunesl, že ho jeho manželka chtěla opustit.

„Včera tady byli jeho rodiče odvézt si jeho nějaké věci. Jsou to velice slušní lidé, které ta tragédie velmi zasáhla. Jsou zoufalí, odevzdaní, zmarnělí,“ říká dál Neff. Po činu svého zetě prý cítí strašnou lítost. „Moje dcera je mrtvá a on má zničený život,“ dodává.

„Jsme smutní a zdrcení, ale člověk nemůže mít jen negativní pocity, když je kolem vás malé dítě a to je plné života. Veškerou energii teď vkládáme do malé Dominiky a chceme jí udělat co nejlepší život,“ uzavírá Neff.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků