Hlavní obsah
Různé podoby Barbory Škrlové Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Žena zadržená v Norsku je Škrlová, potvrdily testy DNA

Bývalý advokát třiatřicetileté Barbory Škrlové Zdeněk Hrouzek zpochybnil, že osoba, která byla ve středu večer přivezena z Norska do ČR, je skutečně Škrlová. Právník zastupoval Škrlovou několik týdnů po jejím odjezdu do Skandinávie. Podle testů DNA je ale žena, která přiletěla z Norska, Škrlová.

Různé podoby Barbory Škrlové Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Žena zadržená v Norsku je Škrlová, potvrdily testy DNA

"Vůbec nevím a nejsem si jistý, jestli osoba, která byla v noci na čtvrtek přivezena z Norska do Brna, je Barbora Škrlová," řekl Novinkám Hrouzek. Osobně se se Škrlovou setkal v květnu 2007 dvakrát v Kodani. Zastupoval ji, když pobývala ve Skandinávii, tehdy však už byli v konktaktu pouze prostřednictvím elektronické pošty.

Policie o totožnosti nepochybuje

Testy DNA ale ve čtvrtek potvrdily, že žena, která se v Norsku vydávala za třináctiletého Adama, a ve středu přiletěla do ČR, je opravdu Barbora Škrlová. Řekl to Michael Weiss z policejního prezidia.

Škrlová byla v úterý převezena z Norska do České republiky. Brněnský městský soud ji dnes poslal do vazby, aby se útěkem nepokusila vyhnout trestnímu stíhání. Hrozí jí až dva roky vězení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků