Hlavní obsah

Žena prohodila muže oknem na autobusovém nádraží

V policejní cele je od pondělního večera 19letá žena, která na centrálním autobusovém nádraží v Plzni zabila 37letého muže. "Prohodila ho oknem. Muž spadl z pětimetrové výšky na schodiště a lékaři ze záchranné služby konstatovali smrt," řekl vedoucí autobusového nádraží Václav Hora.

Žena prohodila muže oknem na autobusovém nádraží

"Přistoupila k němu, uchopila ho rukama za bundu a začala s ním cloumat. Poté s ním smýkla na zem tak, že rozbil skleněnou výplň stěny nad podchodem a zůstal ležet na zádech. Pak do něho ještě kopla a bezvládné tělo shodila dolů," uvedl mluvčí západočeských policistů Jiří Soukup. Muž podle Soukupa zemřel na místě následkem zlomeniny klenby lebeční. Pachatelka z místa utekla. Později ji zadržela dvojice taxikářů, z nichž jeden byl incidentu přítomen. "Žena byla obviněna z trestného činu ublížení na zdraví s následkem smrti," potvrdil Miroslav Kotora z Krajské policejní správy v Plzni. Soud by měl rozhodnout, zda bude vyšetřovaná ve vazbě nebo ji propustí na svobodu. "Motiv zatím neznáme," doplnil Soukup.

Klidnou ženu sledoval taxikář

Taxikář Karel Holman seděl v zaparkovaném vozidle přímo před vchodem na nádraží. "Všiml jsem si venku nějakého chumlu hlasitě se bavících lidí. Nevěnoval jsem tomu příliš pozornosti. Po chvíli přiběhl asi 18letý mladík a křičel, abych zavolal záchranku, že nějaký pán spadl dolů ze schodů," vzpomínal na pondělní večer Holman s tím, že mladík mu řekl, že muže prohodila oknem žena stojící opodál. Podle jeho slov tam stála trojice lidí jako by se nechumelilo. "Ještě se smáli. Pak šli pomalu Husovou ulicí. Sledoval jsem je nenápadně autem a přitom volal policisty. Cestou jsem potkal kolegu a tak jsme je hlídali společně, aby se nezdejchli," vybavoval si další podrobnosti.

Taxikáři se přiznala

Po chvíli se taxikáři rozhodli, že skupinku zadrží ještě před příjezdem policie. "Do očí se mi přiznala, že to ona ho shodila. Prý ten chlápek na ní udělal podraz," pokračoval Holman. Krátce po zákroku taxikářů přijela první policejní hlídka. Trojlístek naložili do auta a vrátili se na nádraží. "Lékaři policistům oznámili, že muži už není pomoci. Najednou přijíždělo jedno policejní auto za druhým," uzavřel Holman.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků