Hlavní obsah
Řidič sanitky, ve které se žena smrtelně zranila. Foto: Patrik Biskup, Právo

Žena, která nepřežila jízdu sanitkou, se podle řidiče sama odpoutala

Pacientka, která v pondělí ráno nepřežila cestu sanitkou, se za jízdy sama odpoutala. Tvrdí to řidič sanitního vozu, se kterým v úterý hovořil reportér Práva. Sedmašedesátiletá žena utrpěla smrtelné zranění poté, co šofér reagoval prudkým brzděním na srnu, která mu vběhla do cesty u Kralovic na Plzeňsku.

Řidič sanitky, ve které se žena smrtelně zranila. Foto: Patrik Biskup, Právo
Žena, která nepřežila jízdu sanitkou, se podle řidiče sama odpoutala

„Paní jsem se snažil pomoct. Okamžitě jsem jel na blízkou základnu záchranné služby a tam pomáhal lékařům s resuscitací. Bohužel krvácení bylo velmi masivní,“ řekl Právu jednačtyřicetiletý saniťák, který krátce po nehodě policistům nadýchal jedno promile. „Byl to zbytkový alkohol. Víc se k tomu vyjadřovat nechci,“ dodal řidič.

Už na první pohled bylo patrné, jak řidiče událost psychicky zasáhla. Při komunikaci se třásl, jen těžko hledal slova. „Tohle se nemělo stát. Samozřejmě je nám strašně líto rodiny zemřelé paní, zatím jsme ale nenašli odvahu se s pozůstalými spojit. Je to stále hodně čerstvé a emoce jsou stále silné,“ vstoupila do rozhovoru řidičova matka a oči se jí přitom zalévaly slzami.

Žena cestovala sanitkou na dialyzační jednotku do plzeňské nemocnice. „Pacientku jsme přebírali ve stavu, kdy byla v bezvědomí a viditelně zraněná. I přes okamžitou resuscitaci ji lékaři již nedokázali oživit,“ uvedl mluvčí krajské záchranky Martin Brejcha.

„Jak došlo ke smrtelnému zranění, je předmětem vyšetřování. Nařídili jsme soudní pitvu, která by měla objasnit příčinu smrti,“ sdělila mluvčí policie Plzeň-venkov Iveta Kořínková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků