Hlavní obsah
Vladimír Kruliš na archivním snímku Foto: Milan Malíček, Právo

Zemanův protokolář Kruliš, který se zranil při nehodě policejního BMW, opustil nemocnici

Zástupce šéfa hradního protokolu Vladimír Kruliš po hospitalizaci opustil Fakultní nemocnici Brno. V pondělí to řekl mluvčí nemocnice Pavel Žára. Kruliš se v nemocnici léčil po nehodě policejního auta z konce května, při které utrpěl zlomeninu dvou obratlů.

Vladimír Kruliš na archivním snímku Foto: Milan Malíček, Právo
Zemanův protokolář Kruliš, který se zranil při nehodě policejního BMW, opustil nemocnici

Kruliš doprovázel prezidenta Miloše Zemana na cestě po Jihomoravském kraji. Policie údajně nabídla prezidentovu doprovodu ukázku policejní techniky. Hybridní vůz za čtyři milióny korun, který měla policie půjčený, sjel do potoka v brněnských Chrlicích poté, co řidič kvůli mozkové příhodě nezvládl řízení.

Policista stále zůstává v nemocnici. „Je stále hospitalizovaný, jeho stav je úměrný jeho zranění,“ uvedl Žára.

BMW i8

Foto: Novinky

Nehodu vyšetřuje Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS), čeká se na znalecké posudky. Závěry vyšetřování mohou být známy až v horizontu týdnů či měsíců. GIPS ale už část týkající se toho, kdo vůz řídil, předala policejnímu prezidiu. Podle dosavadních informací za volantem seděl policista a nic nenasvědčuje tomu, že by spáchal trestný čin.

Zatím však není jasné, proč seděl civilista v policejním autě, když to předpisy zakazují.

Na snímku je místo nehody v Brně-Chrlicích

Foto: Václav Šálek, ČTK

Podle některých médií jízdu povolil ředitel jihomoravských policistů Leoš Tržil, který se k tomu ale dosud nevyjádřil. Mluvčí policejního prezidia Ivana Nguyenová už dříve ale uvedla, že policejním vozem mohou podle nařízení ministerstva vnitra jezdit jen příslušníci bezpečnostních sborů, zaměstnanci ministerstva a policie nebo lidé, jejichž přeprava souvisí s plněním služebních nebo pracovních úkolů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků