Hlavní obsah
Sázava z jedné z vyhlídek Foto: Jana Bečková

Zasypanému muži cement zřejmě zpřelámal nohy

Zbytky cementu zasypaly v úterý ráno jednoho ze dvou mužů, kteří čistili zásobník v radotínské cementárně v Praze 5. Přivolaní hasiči 38letého muže, kterému koukala jen hlava a ramena, vyprošťovali přes tři hodiny. Pracovník Záchranné báňské služby utrpěl podle záchranářů vážná zranění. Jeho kolega stačil včas uniknout.

Sázava z jedné z vyhlídek Foto: Jana Bečková
Zasypanému muži cement zřejmě zpřelámal nohy

"Hlášení z cementárny jsme převzali v 8. 41 hodin. Kolem zasypaného muže jsme vytvořili zábranu a zajistili jsme ho dýchacím přístrojem. Podařilo se nám ho vyprostit před čtvrt na dvanáct," řekl šéf vyšetřovatelů pražských hasičů Libor Hladík s tím, že zavaleného muže museli držet na laně.

Lékaři mají podezření na zranění páteře

Vysvobozeného jej převezla sanitka na traumatologické oddělení v motolské nemocnici. "Kromě šoku utrpěl vážnější poranění - nejspíše komplikované zlomeniny dolních končetin. Nelze vyloučit ani zranění páteře," upřesnil mluvčí Záchranné služby Jan Škoula.

Mluvčí nemocnice Eva Jurinová upřesnila, že podle ošetřujícího lékaře má muž kromě jiných zranění dvě žebra zlomená. "Pacient však není v ohrožení života," dodala Jurinová.

Nehodu mohla zavinit firma

V úterý odpoledne se na místo nehody dostavil Zdeněk Kovář z Inspektorátu bezpečnosti práce pro hlavní město Prahu. "Dosavadní vyšetřování ukazuje, že nehodu nejspíš zavinila firma, která práce prováděla. Přitom se jednalo o vysoce kvalifikované pracovníky," sdělil.

Příčiny neštěstí vyšetřuje také policie.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků