Hlavní obsah
Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Zastupitel za ODS si údajně objednal dvě nájemné vraždy

Kriminalisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) obvinili dvojici mužů z přípravy dvou nájemných vražd. Podle TV Nova je jedním z nich podnikatel ve finančnictví Josef Musil (48), který je zastupitelem ve Ždírci nad Doubravou a zároveň místním předsedou ODS. Právě on si údajně vraždy objednal.

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Zastupitel za ODS si údajně objednal dvě nájemné vraždy

Na jejich vykonání si prý najal jednoho Slováka (32), kterému měl podle policie zaplatit dva milióny korun. Oba už ale skončili ve vazbě. V případě prokázání viny oběma hrozí až 15 let vězení, případně i výjimečný trest, sdělil v úterý Právu mluvčí ÚOOZ Pavel Hanták.

Policie podle něj zadržela oba muže 7. února přímo ve Ždírci nad Doubravou.

Případ prý souvisí i s další, tentokrát majetkovou trestnou činností, kterou se nyní policie zabývá, doplnil mluvčí.

Podle vyšetřovatelů se chtěl podnikatel zbavit svých dvou bývalých obchodních partnerů z východních Čech a zakrýt tak stopy jiné, zřejmě majetkové trestné činnosti. Na té se potenciální oběti v pozici takzvaných bílých koní podle dosavadních informací policie rovněž podíleli.

Právě proto je chtěl zadržený podnikatel jako nepohodlné svědky nechat zavraždit, poznamenal Hanták s tím, že zmizení mužů by policii zkomplikovalo vyšetřování předchozích trestných činů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků