Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Novinky

Agresivní muž střílel na dvoře u domu na Jičínsku, zásahovka ho těžce zranila

Zásahová jednotka v pondělí odpoledne postřelila v obci Nemyčeves na Jičínsku čtyřiatřicetiletého muže. Střílel na dvoře jednoho z rodinných domů a pak ohrožoval policisty.

Ilustrační foto Foto: Novinky
Agresivní muž střílel na dvoře u domu na Jičínsku, zásahovka ho těžce zranila

Mluvčí policie Eva Prachařová Novinkám sdělila, že postřelený měl dříve problémy se zákonem. „Jedná se o agresivního muže, který se v minulosti dopouštěl násilné trestné činnosti. V roce 2008 byl krajským soudem v Hradci Králové odsouzen za zločin pokusu vraždy k 10 letům odnětí svobody, tento trest vykonal,” upřesnila. Další podrobnosti k příčinám incidentu policie nesdělila.

Střelba se ozvala v Nemyčevsi po páté hodině odpoledne. První hlášení obyvatel na tísňovou linku byla o střelbě ozývající se z lesa. Policisté ale na místě zjistili, že se střílí přímo v obci na dvoře rodinného domu, do akce proto povolali kolegy ze zásahové jednotky.

Na výzvy specialistů muž nereagoval a stále střílel. „Když namířil na policisty, ti okamžitě použili služební zbraň a muže zasáhli,“ popsala incident další policejní mluvčí Iva Kormošová.

Zdravotničtí záchranáři 40letého těžce zraněného muže přepravili vrtulníkem do nemocnice. „Nikdo z občanů ani policistů nebyl zraněn. Krátká střelná zbraň, se kterou muž střílel, bude podrobena znaleckému zkoumání,“ dodala mluvčí.

Podle policie byl zraněný hospitalizován ve vážném stavu. Mluvčí královéhradecké nemocnice Jakub Sochor uvedl, že pacient je připojen na umělou plicní ventilaci.

Případem se podle ní bude rovněž zabývat Generální inspekce bezpečnostních sborů, která mimo jiné prověřuje zákonnost zásahů ozbrojených složek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků