Hlavní obsah
 

Zaparkované auto ukrývalo kokain za třičtvrtě milionu a peníze v ponožce

Kokain v hodnotě třičtvrtě milionu korun a 200 tisíc k tomu našli kriminalisté v autě zaparkovaném v jedné z ulic Prahy. Auto sloužilo jako balicí a obchodní místo, odkud 34letý cizinec prodával drogy. Policie ho zadržela a nyní mu hrozí 10 let vězení.

 
Zaparkované auto ukrývalo kokain za třičtvrtě milionu a peníze v ponožce

Policie zadržela cizince původem z Afriky na konci června a v pátek zveřejnila video. Prodej probíhal přes SMS, ve které bylo uvedeno, kam má kokain přivézt. Kriminalisté zadokumentovali desítky prodejů, mimo jiné jednomu zájemci v 66 případech předal drogy za celkem 150 tisíc korun.

Nalzené peníze

Foto: Policie ČR

Při zadržení u sebe cizinec drogy neměl, a tak se policisté vydali prohledat vozidlo. „Auto sloužilo jako úkryt a místo k balení a přípravě drog určených k distribuci. Policisté ve vozidle nalezli kokain v celkové hodnotě přibližně tři čtvrtě milionu korun, dále více než 50 již připravených sáčků kokainu,“ popsala mluvčí policie Eva Kropáčová.

Připravené drogy k prodeji

Foto: Policie ČR

Kromě drog bylo v autě v ponožce 200 tisíc korun a 500 eur. Aby měl dealer také nějakou legální práci, rozdával v centru kromě drog letáky s nabídkou plavby po Vltavě.

Muž byl obviněn z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za který mu hrozí trest odnětí svobody v délce až deseti let.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků