Hlavní obsah

Zakuklenci v kasinu získali půl miliónu

Podle upřesněných informací loupež v kasinu ve Vyškově vynesla nejméně tříčlenné skupině maskovaných pachatelů půl miliónu korun. Mužům se je podařilo získat bez jediného výstřelu. Svědci přepadení uvádějí, že byli ozbrojeni zřejmě malými samopaly. Po úspěšné akci zmizeli neznámo kam.

Zakuklenci v kasinu získali půl miliónu

"Zatím se nám podařilo zjistit, že pachatelé byli nejméně čtyři a byli maskovaní. V rukou měli střelné zbraně, ale zatím není možné potvrdit nebo vyvrátit, zda to byly skutečně samopaly. To je věc vyšetřování a výslechů svědků, které neskočily. V tuto chvíli mohu potvrdit, že škoda bude přesahovat půl miliónu korun, ale její výši budeme moci upřesnit až později po prověření účetních dokladů," řekl mluvčí vyškovské policie Alois Gryc.

Hosté i obsluha se nebránili

Podle dostupných informací lupiči vnikli do herny, která se nachází pod Vysokou vojenskou školou ve Vyškově a často ji navštěvují právě posluchači školy. Přinutili pracovníky a návštěvníky, aby si lehli na zem a bez jediného výstřelu nebo použití násilí sebrali uzamčený trezor s penězi. V době přepadení bylo v herně minimum návštěvníků, jejichž počet policie nechce sdělit. Nikdo z nich nekladl pachatelům odpor.

Lupiči měli na sobě zelené pláště

"První výslechy a ohledání místa činu prokázaly, že pachatelé měli na sobě tmavé kukly a zelené pláště s kapucí. Po přepadení ihned odejeli tmavým osobním autem ve tvaru limuzíny a zřejmě se jednalo o vozidlo Audi," sdělila mluvčí jihomoravské policejní správy v Brně Dagmar Bartoníková.

Policie zatím nemá svědky, kteří by viděli příjezd nebo odjezd pachatelů k herně a prosí všechny, kteří by mohli cokoli k případu sdělit, aby se obrátili buď na policii ve Vyškově nebo na bezplatnou linku tísňového volání 158.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků