Hlavní obsah

Záchranáři našli potápěče, který zmizel na Blanensku

V jeskyni Býčí skála na Blanensku pátral záchranný tým po potápěči, který se nevynořil z vody. Našli ho zhruba po dvou hodinách živého.

Záchranáři našli potápěče, který zmizel na Blanensku

"Událost nám nahlásili kolegové ve čtvrt na šest odpoledne, s naší technikou se tam ale nedostaneme, proto museli k Býčí skále přijet speleologové," uvedl k večeru operační důstojník hasičů.

Záchranný tým hasičů jistil jeskyňáře na povrchu. V jeskyních u obce Josefov se už několik potápěčů v minulosti utopilo.

Před osmou hodinou se ukázalo, že muž je živý a policejní potápěči mu pomáhají ven z jeskyně. Ztracený muž se potápěl s kolegou. Ten se ovšem na hladinu vynořil sám. Na břehu pak na kolegu asi tři hodiny čekal a mezitím kontaktoval záchranáře.

Záchranáři věřili, že potápěč může být naživu. Z předcházejících akcí měli informace o tom, že v zatopené části jeskyně jsou vzduchové kapsy. Býčí skála je součástí jeskynního systému Rudické propadání dlouhého 13 kilometrů. Jeskyněmi protéká Jedovnický potok.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků