Hlavní obsah

Zabiják policistů Bulawa je na svobodě

Podnikatel Zdeněk Bulawa, který před dvěma lety v opilosti v Českém Těšíně zabil svým mercedesem tři policisty, je od minulého týdne na svobodě. Přestože mu karvinský okresní soud vyměřil tříletý trest a krajský soud ho ještě o rok zpřísnil, za mřížemi pirát silnic pobyl jen poloviční dobu.

Zabiják policistů Bulawa je na svobodě

Poslední rok strávil ve věznici v Opavě, kde se také o jeho propuštění rozhodovalo. "Byly splněny všechny podmínky," komentoval své rozhodnutí opavský soudce Daniel Hřivňacký.

Vysvětlil, že Bulawa se ve věznici choval velmi slušně, navíc byl ve výkonu trestu poprvé v životě. "Podmíněnou dobu jsem stanovil na sedm let, což je maximální délka. Během té doby musí vést řádný život. Pokud by znovu spáchal trestný čin nebo přestupek, bude se rozhodovat o jeho případném návratu do věznice," řekl soudce.

Za mříže se Bulawa vrátí i v případě, že usedne za volant automobilu. Soud mu totiž vyměřil desetiletý zákaz řízení a jeho porušení by policie považovala za trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí.

Předseda odvolací senátu Bohumír Vidura zdůvodnil zvýšení trestu o jeden rok společenskou nebezpečností jednání Bulawy. "Jeho řidičská nekázeň byla veliká. Překročil v obci rychlost o 77 km a v krvi měl nejméně 1,6 promile alkoholu," poznamenal.

Alkohol v krvi

Nehoda, za níž byl Bulawa odsouzen, se stala v říjnu 2003 na silnici v Českém Těšíně.. Bulawa se řítil se svým mercedesem po silnici. Narazil do auta policistů, kteří se právě otáčeli. Maximální povolenou rychlost překročil o 77 kilometrů v hodině, v krvi měl 1,6 promile alkoholu.

Už před touto nehodou měl s řízením problémy. Spáchal 34 přestupků, včetně řízení v opilosti a zavinění nehod. V roce 1996 přišel o řidičský průkaz. Pak jej ale znovu získal.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků