Hlavní obsah

Za znásilnění malých dětí hrozí důchodci ze Zlínska až 12 let za mřížemi

Krajský soud ve Zlíně začal ve středu projednávat případ devětašedesátiletého muže z Fryštáku na Zlínsku, který podle obžaloby znásilnil čtyřletého vnuka a o dva roky mladší vnučku své družky. Muž, kterému v případě uznání viny hrozí pět až 12 let vězení, všechna obvinění odmítl.

Za znásilnění malých dětí hrozí důchodci ze Zlínska až 12 let za mřížemi

Podle obžaloby na přelomu let 2008 a 2009 muž v bytě své družky ve Zlíně osahával jejího vnuka na přirození, které mu navíc svými ústy údajně líbal. Loni v létě pak stejného chlapce i jeho mladší sestru osahával na obnažených genitáliích a zasunoval jim prst do konečníku. Podle obžaloby navíc hochovi bral přirození do úst a před dětmi prý i masturboval.

Důchodce u soudu odmítl vypovídat, předsedkyně senátu Iveta Šperlichová tak přečetla jeho výpověď z výslechu na policii. Obžalovaný mimo jiné uvedl, že obvinění jsou založena na "lži, závisti a podvodu". Zastala se jej i jeho družka, babička poškozených dětí. Tvrdila, že když měli sourozence svěřeny na hlídání, měla je pořád pod dohledem. "Nic takového se nemohlo stát, je to dětská fantazie," uvedla žena.

Chlapec: Špejla je nejzlejší

Rodiče dětí však líčili, jak se jim jejich ratolesti svěřovaly s nepříjemnými zážitky, jež jim údajně připravil nevlastní dědeček. "Malý popisoval, že mu sahal na pindíka a malé na prcku," přiblížil otec obou dětí. Podle psycholožky Petry Mandincové je nepravděpodobné, že by si chlapec svá obvinění vymyslel. "Popis byl přiměřený věku, nepůsobilo to naučeně," řekla psycholožka u soudu.

Podle ní zanechalo chování obžalovaného na hochovi nepříznivé následky. "Mělo to výrazný dopad. Málo důvěřuje lidem. Je zvýšeně labilní, má afekty a je lítostivý," popisovala Mandincová. Podle matky se navíc obě děti budí ze spaní. "Chlapec brečí a křičí, že Špejla (přezdívka obžalovaného) je nejzlejší," poznamenala mladá žena.

Hlavní líčení pokračuje ve čtvrtek, kdy bude pravděpodobně také vynesen rozsudek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků