Hlavní obsah

Za železniční nehodu u Vraňan stráví ve vězení 4,5 roku

Čtyřiatřicetiletý René Kučera stráví ve vězení definitivně 4,5 roku. Vrchní soud v Praze ve čtvrtek totiž zrušil v odvolacím řízení původní desetiletý trest vyměřený středočeským krajským soudem za obecné ohrožení. Kučera se může už jen dovolat k Nejvyššímu soudu. Trest dostal za loňskou železniční nehodu u Vraňan na Mělnicku.

Za železniční nehodu u Vraňan stráví ve vězení 4,5 roku

Odvolací senát vyloučil ze čtvrtečního řízení případ devětatřicetiletého Martina Fišera a o osm let mladšího Vlastimila Kály, kterým prvoinstanční soud nepravomocně vyměřil podmíněné tresty v délce jeden a půl a dva roky za pokus o pojistný podvod, protože se ani jednomu z nich nepodařilo doručit předvolání. Vrchní soud proto bude o jejich věci rozhodovat samostatně.

Podle obžaloby najel Kučera loni v březnu poškozeným osobním vozem na železniční přejezd, aby mohl později nahlásit, že díru do podvozku způsobila při přejíždění tratě železniční traverza. Pak přivolal na přejezd policii, která vzápětí informovala o autě zablokovaném na přejezdu výpravčího. Ten ale zastavil provoz na jiné trati a vlak do vozu narazil.

Kvůli zorganizování pojistného podvodu podle spisu Kučera kontaktoval Fišera a Kálu, chtěl, aby mu za odměnu 10 000 korun pro každého pomohli. Kála se měl přihlásit jako viník nehody. Muži ale s úmyslem umístit auto na trať podle svých slov nesouhlasili, a tak Kučera na koleje najel sám.

Ve vlaku se při srážce zranili dva lidé a vznikla škoda ve výši asi 20 milionů korun. Případ bývalého výpravčího Ladislava Tomka, který zastavil nesprávnou soupravu, v řeší Okresní soud v Mělníku. Žaloba viní třiašedesátiletého Tomka z obecného ohrožení z nedbalosti. Soud ale na začátku června jednání odročil kvůli nemoci obžalovaného.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků