Hlavní obsah

Za vraždu dvanáctileté dcery přenášenou přes Skype dostal muž z Jablonce 26 let

Liberecký krajský soud v pátek odsoudil k trestu 26 let ve věznici s ostrahou 64letého Milana Toráka, který loni v září v Jablonci nad Nisou ubodal dvanáctiletou dceru. Důvodem podle obžaloby byla žárlivost na manželku, která pracovala v zahraničí. Zavražděním dcery se jí chtěl pomstít.

Za vraždu dvanáctileté dcery přenášenou přes Skype dostal muž z Jablonce 26 let

Hororové záběry z vraždy přenášel zoufalé a bezmocné matce přes internet prostřednictvím Skypu.

„Je šokující a nepopsatelně hrůzné, že obrátil čepel nože proti dceři, kterou miloval,“ řekla v odůvodnění rozsudku předsedkyně soudního senátu libereckého krajského soudu Eva Drahotová s tím, že dceru zabil zvlášť trýznivým způsobem.

„Obžalovaný sám sebe potrestal, že musí do konce života žít s tím, že zabil svou dceru,“ uvedla soudkyně.

Milan Torák u soudu

Foto: Jaroslav Švehla, Právo

Ve čtvrtek při zahájení hlavního líčení se obžalovaný dušoval, že svou dceru miloval, vypovídat ale odmítl. Když svědci před soudem mluvili o tom, jak harmonický vztah měl v minulosti Torák s Johankou, obžalovaný se třásl a plakal. Pak v reakci na jednoho ze svědků prohlásil: „Já jsem miloval Johanku strašně, chtěl jsem, aby jela do Arábie, vyřizoval jsem jí to. Všude jsem s ní chodil, vozil jsem jí na kroužky,“ řekl přes slzy Torák. Po odročení hlavního líčení na dotaz novinářů, zda by dnes jednal jinak, odpověděl, že by všechno udělal jinak.

Jak uvedl znalec v oboru psychiatrie Pavel Štych, jeho žárlivost na manželku, která pracovala jako zdravotní sestra v zahraničí, se s přibývajícím věkem obžalovaného stupňovala. Partnerku neustále kontroloval, sledování nabývalo charakteru stalkingu.

Muž zavraždil svou dceru, když skypoval s její matkou

Video: Jaroslav Švehla, Právo

Jinou verzi tragédie než tu, že na vině je údajně nevěrná matka dívky, nepřijal. Ani podle odborného posudku skutečnou lítost neprojevil. Duševní chorobou netrpí. „Byl to akt msty. Prudký afekt agrese k objektu společné lásky,“ popsal pohnutku obžalovaného k hrůznému činu.

Před soudem hovořil i soudní znalec z oboru lékařství Radovan Havel. "Smrt by neodvrátila ani okamžitá specializovaná lékařská pomoc," řekl Havel. Podle něj muž zřejmě bodl poprvé v okamžiku, kdy dívka seděla. Mezi první a poslední ránou uběhlo několik minut. Dívka se proti tak agresivnímu útoku ani nezmohla na obranu.

"Co to děláš, tati..."

Při čtení výpovědi matky dívky zaznělo, že celou situaci odstartovala chyba spojení při hovoru přes Skype. Do hovoru se připojil někdo z Alexandrie v Egyptě, na obrazovce dívčina počítače se objevilo jen Alex. To zaujalo Toráka, který hned začal ženu podezřívat, že má poměr s nějakým Egypťanem.

Po hodinové odmlce se s ní znovu spojil. „Nadával mi do kurev, bylo slyšet, jak Johanka v pozadí pláče,“ líčila matka, která Torákovi řekla, že zalarmovala sousedku a do bytu povolala již dospělého syna z předchozího vztahu. Torák začal vyhrožovat, že pokud syna neodvolá, tak dceru zabije. "'Mami, odvolej to. Tati, tati, tati. Co to děláš, tati,' a pak bylo už jen ticho," popsala matka poslední slova své dcery, která slyšela z počítače.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků