Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Za uškrcení manželky kabelem si odpyká 14 let

Za vraždu své manželky stráví ve vězení 14 let. Ve středu o tom pravomocně rozhodl pražský Vrchní soud, který zamítl mužovo odvolání, a potvrdil tak původní rozsudek. Matku dvou dětí, s níž byl v rozvodovém řízení, manžel po hádce uškrtil zřejmě kabelem od GPS navigace a její tělo schoval nedaleko Mlékojed na Mělnicku do kufru auta. K činu se nepřiznal.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Za uškrcení manželky kabelem si odpyká 14 let

„Byli v rozvodovém řízení, takže tam pracovaly emoce… Obhajoba obžalovaného byla od počátku naprosto defenzívní. Neshromažďoval sám důkazy o tom, kde byl a co dělal v době vraždy. Reagoval jen na důkazy, které mu postupně byly předkládány. Tak se nechová člověk, který je nevinný,“ odůvodnil rozhodnutí předseda odvolacího senátu Jiří Lněnička.

Muž se s manželkou sešel v noci loni v květnu v Praze na Černém Mostě. Byli prý domluveni, že mu žena předá ložní prádlo ze společné domácnosti. Protože spolu navzdory rozvodovému řízení udržovali příležitostný poměr, manžel k ní nasedl do auta a vyrazili směrem k jejímu domovu.

Byli jsme dobří přátelé, zůstali jsme kamarády i po rozvodu. Neměl jsem důvod, proč bych jí ubližoval.
odsouzený

Po cestě se však pohádali a muž ženu v afektu uškrtil poblíž Kojetic na Mělnicku. Auto s tělem oběti pak ukryl o několik kilometrů dál. Žena byla čtyři dny pohřešována, než ji v odstaveném voze našli neratovičtí strážníci.

Pozůstalým musí vyplatit milión korun

Soudům se sice nepodařilo objasnit, zda k vraždě došlo uvnitř auta, nebo v jeho blízkosti, ani to, zda smrtící zbraní skutečně byl kabel od navigace, který se později ve voze našel za zadním sedadlem. Na základě nepřímých důkazů však dovodily, že pětatřicetiletou ženu nemohl zavraždit nikdo jiný než její manžel.

Muž, který pracuje na železnici jako výhybkář a v minulosti byl už několikrát soudně trestán, se hájil tím, že vraždu spáchal někdo cizí poté, co jej manželka vysadila na nádraží. „Byli jsme dobří přátelé, zůstali jsme kamarády i po rozvodu. Neměl jsem důvod, proč bych jí ubližoval,“ řekl. Na silnici u Kojetic je prý navíc i v noci silný provoz, takže kdyby se vražda odehrála tak, jak ji popsala obžaloba, musel by ho při činu někdo vidět.

Soud ale tuto verzi události odmítl. „Pokládáme za naprosto vyloučené, že by poškozená k sobě do auta v tak pozdní noční hodině pustila cizí osobu,“ podotkl Lněnička. Podle výpisu od operátora navíc žena v dané době nebyla v telefonickém kontaktu s nikým jiným než s manželem. Předchozí mužovy partnerky i příbuzní zavražděné navíc vypověděli, že býval agresivní. Muž musí pozůstalým po své ženě zaplatit odškodné, které přesahuje milión korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků