Hlavní obsah

Za týrání syna si matka odpyká 32 měsíců, opařila ho ve vařící vodě

Ženě, která týrala a nepřiměřeně přísně trestala svého syna, potvrdil ve čtvrtek brněnský krajský soud trest ve výši 32 měsíců. Ten si odpyká ve věznici s dozorem. Matka dítěti například opařila nohy v horké vodě, chlapec si ponese celoživotní následky.

Za týrání syna si matka odpyká 32 měsíců, opařila ho ve vařící vodě

Odvolací soud svým verdiktem zmírnil režim výkonu trestu. Brňanka syna často bila, nadávala mu, nedávala mu dostatečně najíst a málo ho přebalovala. Soudy její chování kvalifikovaly jako ublížení na zdraví a týrání svěřené osoby.

Žena se čtvrtečního jednání soudu nezúčastnila, její obhájce Milan Kružík se snažil zpochybnit svědectví, důkazy a hodnocení znaleckého posudku. Podle něj bylo dokazování nedostatečné, státní zástupce byl ale proti.

Matka se o svého syna špatně starala, příliš ho trestala a požadovala poslušnost výrazně vyšší, než je úměrná věku dítěte. Po bití chlapci na těle zůstaly podlitiny, nejméně v jednom případě zalepila chlapci ústa páskou. Před dvěma lety pak chlapce postavila do vany s vařící vodou a opařila mu nohy.

Podle ženiny verze si dítě způsobilo popáleniny samo, to však znalci popřeli. Jeho babička dlouhodobě na týrání upozorňovala, sociální pracovníci však nemohli najít důkazy o takovém jednání matky dítěte.

Až po opaření ve vaně úřady přistoupily k odebrání dítěte. Chlapec se musel podrobit sérii plastických operací, nyní je v péči babičky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků