Hlavní obsah
Muž odsouzený za týrání manželky přichází k soudu v Klatovech. Foto: Patrik Biskup, Právo

Za týrání manželky dostal invalidní důchodce čtyři roky vězení, navíc jí musí zaplatit 130 tisíc

Na čtyři roky do věznice s ostrahou poslal ve středu klatovský soud invalidního důchodce Milana B. (64) za týrání manželky. Podle rozsudku musí také ženě zaplatit 130 tisíc korun jako odškodné za prožité útrapy.

Muž odsouzený za týrání manželky přichází k soudu v Klatovech. Foto: Patrik Biskup, Právo
Za týrání manželky dostal invalidní důchodce čtyři roky vězení, navíc jí musí zaplatit 130 tisíc

„Znalci potvrdili, že se u poškozené v důsledku chování obžalovaného rozvinul syndrom týrané ženy, který přerostl v posttraumatickou stresovou poruchu,“ uvedl předseda senátu Jaromír Veselý.

Podle něj muži přitížilo i to, že se uvedeného jednání dopouštěl v době, kdy proti němu bylo vedeno trestní řízení za nebezpečné vyhrožování vůči jiné ženě.

„Přinesl lopatu, ať si sama vykopu hrob”

Podle státní zástupkyně trvalo utrpení ženy bezmála rok a čtvrt. Ponižování, nadávky a bití byly téměř na denním pořádku. „Přemýšlela jsem o sobě jako o bezcenném kusu hadru, přála jsem si, abych se druhý den už neprobudila. Vážně jsem také přemýšlela, že skočím pod vlak,“ uvedla poškozená ve své výpovědi.

Z obžaloby dále plyne, že žena musela často snášet i fyzické napadání. „Mlátil ji do hlavy a kopal do rozkroku. Dostal ji tak do stavu, kdy se mu zcela podvolila a plnila jeho příkazy,“ konstatovali policisté.

„Povalil mě na zem a sekerou bouchal do podlahy těsně u hlavy. Pak mě zvedl, odtáhl do koupelny a hlavou praštil o dlaždice. Nakonec přinesl lopatu, ať si sama vykopu hrob,“ popsala žena jeden z útoků.

Vyhrožoval, že ji nechá znásilnit 

Po asi pětiměsíční známosti obviněný muž ženu přinutil ke sňatku. „Bránila se tomu, ale bála se výhrůžek. Děsil ji tím, že na ni pošle kamarády, aby ji znásilnili. A až toho bude mít dost, tak ji přiváže řetězem v lese a nechá chcípnout,“ řekla státní zástupkyně.

Několikrát už byla žena na odchodu ze společné domácnosti, pokaždé však podlehla hrozbám a zůstala.

Milan B. jakékoliv násilí vůči manželce popřel. „Trpěla tím, že najednou zničehonic upadla. Třeba se i pomočila a přestalo jí bít srdce,“ tvrdil před soudem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků