Hlavní obsah

Za nucení k sexu musí být vězení, řekl soudce a poslal muže za mříže

Tachovský soudce Josef Junek vyslal varování všem mužům, kteří spoléhají na to, že za pokus vynutit si na ženě sex mohou dostat maximálně podmíněný trest. Dvaapadesátiletého Vlastislava Rytycha z Bezdružic poslal za zpackané znásilnění na 25 měsíců do vězení.

Za nucení k sexu musí být vězení, řekl soudce a poslal muže za mříže

„Je to signál směrem k veřejnosti. Aby si někdo myslel, tak já to zkusím, a když mi to nevyjde, dají mi u soudu podmínku, je nepřijatelné,“ řekl soudce.

Rytych, který se živí jako krmič dobytka, se zamiloval do o 24 let mladší sousedky. Využil jejího zájmu o historii obce a pozval ji k sobě pod záminkou ukázky starých fotografií svého domu. Jenže místo slibovaných obrázků se žena dočkala sexuálního útoku.

Případ se stal loni v červnu. Když tehdy Šárka H. přišla k Rytychovi na návštěvu, objal ji a odmítal pustit s tím, že je jeho láskou. „Strhl jí tričko a povalil na postel, Poškozená se bránila, snažila se obžalovaného odstrčit a křičela,“ uvedl státní zástupce.

Rytychova agresivita se stupňovala. Ženě dlaní zakryl ústa a předloktím tlačil na její krk. Pak ji začal osahávat a jazykem přejížděl po celém těle. Podařilo se mu stáhnout její kalhoty i s kalhotkami. Neustále ji přitom vybízel k orálnímu sexu.

„Když viděla, že její strach a obrana ještě více muže povzbuzují, přestala se bránit a snažila se na něho mluvit a uklidnit ho. Přesvědčovala ho, aby toho nechal, že za znásilnění půjde na několik let do vězení. On jí na to řekl, že nikam sedět nepůjde, protože se to nikdo nedozví,“ pokračoval žalobce.

„Udusím tě, zastelu tě a budu na tobě spát!“

Rytych ženě vyhrožoval, že z jeho domu již neodejde, že ji udusí, zastele do postele a bude na ní spát. Ta se nakonec zachránila skokem z okna, když využila toho, že její věznitel začal hledat kyblík, do kterého chtěl, aby se vymočila. Nahá a bez bot pak běžela domů. Tam na ni čekal přítel, který už ji předtím hledal.

Rytych toho před soudem moc nenamluvil. „Na nic takového si nepamatuju,“ odmítl obvinění. „Výhrůžky, které vůči ženě používal, byly dost drastické. To byl také jeden z důvodů, proč jsme uložili trest nepodmíněný,“ prohlásil soudce.

Případ obyvatele Bezdružic šokoval. „Občas se napije, to jo. Ale rozhodně se nejedná o zlého člověka. Lidem tady chodí štípat dříví, řadě z nich pomáhal při stavbě domu,“ uvedl kronikář obce Jiří Bízek, se kterým poškozená žena spolupracuje.

Rozsudek není pravomocný, Rytych se proti němu na místě odvolal. Případ tak skončí u Krajského soudu v Plzni.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků