Hlavní obsah
 

Za nehodu se dvěma mrtvými soudí řidiče náklaďáku. Hájí se technickou závadou

Tachovský okresní soud začal ve středu projednávat tragickou dopravní nehodu z loňského června v Tisové na Tachovsku, při které dva lidé zemřeli a další čtyři se těžce zranili. Z usmrcení z nedbalosti je obžalován 45letý řidič nákladní soupravy, který smetl dodávku plnou lidí.

 
Za nehodu se dvěma mrtvými soudí řidiče náklaďáku. Hájí se technickou závadou

„Při průjezdu zatáčkou na konci obce nezvládl řízení, s návěsem se dostal do protisměru, kde se střetl s projíždějící dodávkovým vozem,“ řekl státní zástupce. Řidiči navrhuje nepodmíněný trest a několikaletý zákaz řízení.

V dodávce tehdy cestovalo osm cizinců. Na místě zemřela osmačtyřicetiletá žena a další žena podlehla zraněním v nemocnici. Záchranná služba z místa ještě odvezla čtyři muže ve velmi vážném stavu.

Obžalovaný šofér se hlavního líčení nezúčastnil. Podle svého právního zástupce vinu ale odmítá a tvrdí, že příčinou nehody byla technická závada na návěsu.

„Obhajoba předložila svůj znalecký posudek, který má dokazovat, že se nejednalo o vinu řidiče,“ uvedla předsedkyně senátu Michaela Řezníčková.

Nehoda na Tachovsku se stala u obce Tisová

Foto: Právo

Podle ní znalec, kterého přibrala policie, technickou závadu naopak odmítl s tím, že šlo o špatný způsob jízdy obžalovaného.

„Na příští jednání jsem pozvala oba znalce k vzájemné konfrontaci. Pokud ani jeden z nich senát nepřesvědčí, nechám zpracovat superposudek,“ dodala soudkyně.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků