Hlavní obsah

Za násilnou smrt taxikáře padlo obvinění, podezřelý skončil ve vazbě

Z těžkého ublížení na zdraví s následkem smrti obvinila policie 33letého muže za napadení 68letého plzeňského taxikáře, který útok v noci na neděli nepřežil. Státní zástupce Martin Rykl navrhl pro podezřelého vazbu a soud mu vyhověl.

Za násilnou smrt taxikáře padlo obvinění, podezřelý skončil ve vazbě

„Existuje obava, že by mohl obviněný uprchnout s ohledem na vysoký trest, který mu hrozí,“ doplnil Rykl. Pokud bude útočník shledán vinným, mohl by dostat až 16 let.

Obviněného soudkyně v úterý odpoledne po dvouhodinovém jednání poslala do vazby.

Mrtvého osmašedesátiletého muže se známkami fyzického napadení našli lidé na chodbě jednoho domu v Těšínské ulici ve čtvrti Doubravka.

"Z výsledků soudní pitvy vyšlo najevo, že smrt osmašedesátiletého muže nastala v souvislosti s fyzickým útokem," uvedla policejní mluvčí Pavla Burešová. Co bylo motivem napadení, není úplně jasné. „Zatím to rozuzlené nemáme,“ uvedl žalobce.

Oznámení o mrtvém muži policie dostala na linku 158 v neděli ve 2:40. Záchranáři se ho pokusili resuscitovat, ale neúspěšně. Policie na místě našla teleskopický obušek.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků