Hlavní obsah
 

Za hesla napsaná pod sochou sv. Václava může padnout pokuta

Několik hlídek policie zasahovalo ve čtvrtek večer na Václavském náměstí. Aktivista Zdeněk Ponert tam uspořádal protest proti vládě a jeden z jeho příznivců pomaloval chodník před sochou sv. Václava protivládními hesly. Podle policie se však dopustil přestupku.

 
Za hesla napsaná pod sochou sv. Václava může padnout pokuta

Na protestu několika lidí zorganizovaném pražským taxikářem Zdeňkem Ponertem proti vládě se tam 34letý muž rozhodl podpořit svůj názor tím, že ho napíše bílou barvou na chodník před sochu sv. Václava. Jeho nápis tak zdobil několik metrů chodníku.

„Policisté na místě tohoto muže dvakrát vyzvali, aby zanechal protiprávního jednání, ten ale neuposlechl,“ informovala v pátek Novinky pražská policejní mluvčí Jana Rosslerová s tím, že policisté případ předali k řešení magistrátu.

Nápisy na chodníku na Václavském náměstí.

Foto: Jiří Forman, Novinky

Podle policie muž porušil vyhlášku hlavního města Prahy o znečištění veřejného prostranství, za což mu hrozí pokuta až 30 tisíc korun.

Nápisy odstraní technická správa komunikací zřejmě v sobotu, náklady budou následně vymáhány po autorech, informovala mluvčí Prahy 1 Veronika Blažková. "Budeme to řešit v přestupkovém řízení," poznamenala mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků