Hlavní obsah
 

Z hořící ocelokolny s veterány a senem na Mladoboleslavsku se ozývaly výbuchy

Rozsáhlý požár ocelové haly likvidovali v noci na pátek hasiči na Mladoboleslavsku. Plameny zachvátily stavbu, ve které bylo uskladněné seno a zaparkovaná řada aut, mezi nimi také veteránská vozidla. Zevnitř se ozývaly výbuchy, zásah se nakonec obešel bez zranění. Vyšetřovatelé spočítali škodu na dva miliony korun.

 
Z hořící ocelokolny s veterány a senem na Mladoboleslavsku se ozývaly výbuchy

Hasiči vyrazili k požáru po hlášení na tísňovou linku krátce po 21. hodině, cílem byla obec Hřivno nedaleko Chotětova na Mladoboleslavsku.

Jako prvotní měli hasiči informace o hořícím stohu v zemědělském areálu, na místě se ale ukázalo, že plameny zachvátily velkou ocelovou halu o půdorysu 70x30 metrů. Hořelo hlavně uvnitř.

Na Mladoboleslavsku hořela hala o půdorysu 70x30 metrů.

Foto: HZS Středočeského kraje

„Hasiči zpočátku nasadili dva vodní proudy na ochlazování pláště haly a hledali způsob, jak se dostat dovnitř, protože všechny vchody byly uzamčené. K objektu byl také špatný přístup, neboť po oblevě byly příjezdové cesty značně rozbahněné,“ popsal prvotní svízel mluvčí hasičů Ladislav Holomčík.

Zhruba polovinu haly zabíralo seno, v druhé části bylo zhruba dvacet různých traktorů a nákladních i osobních vozidel, včetně několika veteránů.

Kromě sena byla v hale auta včetně veteránských vozidel.

Foto: HZS Středočeského kraje

„Ozývaly se i exploze, zřejmě pneumatik a palivových nádrží,“ zmínil mluvčí. Když se hasičům podařilo dostat dovnitř, našli několik propanbutanových lahví, které pak venku ochlazovali.

Zhruba hodinu po půlnoci se podle Holomčíka podařilo sehnat nakladač na vyvážení sena, později lokalizovali hasiči samotné ohnisko hoření.

Požár na Mladoboleslavsku

Foto: HZS Středočeského kraje

„Podle vyšetřovatele vznikla požárem škoda za dva miliony korun, hodnoty ve stejné výši se hasičům podařilo uchránit. Na objasnění příčiny vzniku požáru spolupracujeme s kriminální policií, na místo bude povolán i kynolog se psem vycvičeným na vyhledávání hořlavin,“ dodal mluvčí.

V hale byla také veteránská vozidla.

Foto: HZS Středočeského kraje

Požár i samotný zásah hasičů se podle Holomčíka obešel bez zranění.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků