Hlavní obsah

Z dálnice D5 vylétl kamión, ale nikdo si toho nevšiml. Posádka zemřela bez pomoci

Tragická dopravní nehoda se odehrála nad ránem na 143. kilometru dálnice D5 ve směru na Rozvadov u Svaté Kateřiny. Kamión tam vylétl z vozovky a narazil do betonového mostku pod dálnicí. V kabině zemřel řidič a spolujezdec.

Z dálnice D5 vylétl kamión, ale nikdo si toho nevšiml. Posádka zemřela bez pomoci

Nehoda slovenského kamiónu, který převážel plechy, se stala na úplně rovném úseku, kde ovšem panovala hustá mlha. "Z kabiny jsme pomocí hydraulických nůžek vyprostili dva muže. Byli už mrtví," řekl Právu velitel zasahujících hasičů Jaroslav Dvořák z Tachova.

Podle hasičů byla těla při jejich příjezdu na místo už ztuhlá a chladná. Studený byl také motor vozidla a bláto na pneumatikách bylo zaschlé. To by nasvědčovalo tomu, že se nehoda stala ještě za tmy, ale kvůli nízké viditelnosti a slabému provozu ji nikdo nezaznamenal. Posádka kamiónu tak v kabině zemřela bez jakékoliv pomoci. Navíc kamión naneštěstí sjel z dálnice jen kus za svodidly, která případně mohla pádu kamiónu zabránit.

Místo nehody

Foto: Patrik Biskup, Právo

"Lidem v kamiónu už nebylo pomoci," konstatovala mluvčí záchranné služby Lenka Ptáčková.

Pravděpodobnou příčinou nehody je řidičův mikrospánek. Spolujezdec zřejmě spal na lehátku v horní části kabiny. "Příčina nehody je v šetření," řekla policejní mluvčí Dagmar Brožová.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků