Hlavní obsah

Z auta na pražském Barrandově vytekla kyselina, silnice byla zavřená sedm hodin

Dvě jednotky hasičů vyjely ve čtvrtek po poledni na pražský Barrandov. Z nákladního auta se tam vylila chemikálie, podle prvotních odhadů jde o kyselinu solnou. Hasiči zasahovali v chemických oblecích.

Z auta na pražském Barrandově vytekla kyselina, silnice byla zavřená sedm hodin

Hasiči do ulice K Barrandovu vyrazili krátce po poledni, jejich zásah skončil před osmou hodinou večer. Ulice K Barrandovu byla sedm hodin uzavřena v obou směrech.

„Na korbě došlo k převrácení kanystrů s chemickou látkou. Zajišťujeme místo, eliminujeme unik látky a zjišťujeme, o jakou látku jde,“ uvedl mluvčí hasičů Martin Kavka.

Hasiči zasahovali v chemických oblecích.

Foto: HZS Praha

Podle něj hasiči následně připravili dekontaminační stan a zasahují v chemických oblecích. Hasiči upozornili řidiče, kteří kyselinou projeli, aby si omyli pneumatiky a podvozek vodou.

Podle hasičů jde o kyselinu solnou a další chemické látky. „Velitel zásahu se rozhoduje, jak dojde k jejich likvidaci. Pravděpodobně bude povolána specializovaná firma,” konstatoval Kavka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků