Hlavní obsah

Vyšetřování Sahulovy vraždy uzavřeno, podezřelým hrozí až doživotí

Kriminalisté po půlročním vyšetřování uzavřeli případ prvomájové vraždy známého hudebníka a někdejšího člena skupiny Tři sestry Františka Sahuly (45). V těchto dnech navrhli podle informací Práva postavit dva podezřelé mladíky před soud.

Vyšetřování Sahulovy vraždy uzavřeno, podezřelým hrozí až doživotí

"Obdržel jsem od policie návrh na podání obžaloby na dva obviněné. Po jeho prostudování bych měl o případné obžalobě k soudu rozhodnout maximálně do dvou týdnů,“ řekl v úterý Právu středočeský státní zástupce Tomáš Milec.

Doplnil, že oběma obviněným hrozí za vraždu vysoké tresty, a to v rozmezí do 12 do 15 let, případně i výjimečný trest, dokonce i ten nejvyšší, tedy doživotí.

"Policie je viní z toho, že čin spáchali s přitěžujícím finančním motivem a navíc zvlášť brutálním způsobem,“ vysvětlil důvody, proč mladíci mohou dostat velmi vysoký trest.

K tragédii došlo letos o prvomájové noci v chatové oblasti Skuheř u Kamenice v okrese Praha-venkov.

Sahula popíjel v jedné tamní hospodě, kde se dal dohromady se třemi mladíky. Kolem půlnoci bar opustil a trojice šla za ním. Dva z mladíků pak Sahulu podle policie brutálně napadli a zbili tak, že na místě těžkým zraněním podlehl. Navíc mu prý ukradli peněženku se zhruba tisíci korunami. 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Související články

Výběr článků