Hlavní obsah
Autobus přišel při nehodě o střechu Foto: Jiří Falout, Právo

Vyšetřování havárie autobusu, kterému se utrhla střecha, se přesouvá do Rakouska

Čeští policisté ukončili vyšetřování říjnové havárie rakouského autobusu u obce Rybník na Českokrumlovsku. Vyslechli tři desítky lidí a spis předali okresnímu státnímu zastupitelství. Celý případ se tak přesouvá do Rakouska, kde na základě důkazů hrozí obvinění řidiči autobusu.

Autobus přišel při nehodě o střechu Foto: Jiří Falout, Právo
Vyšetřování havárie autobusu, kterému se utrhla střecha, se přesouvá do Rakouska

„Zatím není nikdo stíhán, protože případ si převezme rakouská strana,“ vysvětlila mluvčí českokrumlovské policie Michaela Pavlíčková.

Spis o případu předala policie českokrumlovskému státnímu zastupitelství. „Cestou právní pomoci jej předáme rakouským státním orgánům,“ podotkla českokrumlovská státní zástupkyně Blanka Klinovská.

Případ bude dořešen v Rakousku právě kvůli tamnímu občanství řidiče. Kdyby byl stíhán i souzen v Česku, platil by například zákaz řízení pouze v naší republice.

Rakouský řidič si 14. října zřejmě nevšiml značky upozorňující na výšku mostní konstrukce a najel pod ní tak, že se nárazem utrhla celá střecha autobusu. Tři desítky lidí utrpěly zranění a byli převezeni do českých i rakouských nemocnic.

Na místě zasahovalo asi sedmdesát záchranářů. Nehoda se stala na firemním zájezdu, když se účastníci vraceli z Lipna. V autobuse bylo 44 cestujících, z toho 12 Čechů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků