Hlavní obsah

Vyhrožoval exekutorovi, že bude střílet

Zásahová jednotka musela ve čtvrtek před 17. hodinou odzbrojit a zadržet 47letého muže z Bílé Třemešné na Trutnovsku. Opilý muž bránil exekuci se zbraní v ruce. Naštěstí nebyl nikdo zraněn.

Vyhrožoval exekutorovi, že bude střílet

"Muž v podnapilém stavu se bránil úřednímu výkonu - exekuci se zbraní v ruce. Hrozil exekutorům, že ji použije. Zbraní vyhrožoval i zasahujícím policistům. Po úspěšném zákroku, který se obešel bez závažnějšího zranění, muž skončil Na protialkoholní záchytné stanici," uvedl trutnovský policejní mluvčí.

Policisté muži odebrali legálně držené zbraně. Za vyhrožování mu hrozí trest odnětí svobody až na dva roky.

Exekucí přibývá, ale k násilí dochází výjimečně

Letos se podle odhadů provede až 200 tisíc exekucí, téměř o polovinu víc než loni. Stále více českých domácností se silně zadlužuje a nezvládají splácet. Někdy jde ale naopak o velice malé částky (např. za špatné parkování), které narostou o poplatky za soud a exekutora a nakonec dosáhnou několika tisíc korun.

Případy, kdy by lidé bránili majetek proti exekutorovi se zbraní v ruce, jsou zcela výjimečné. Většinou se snaží spíše majetek převést na jiné osoby. 

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků