Hlavní obsah
Výbuch v domě na Břeclavsku. Foto: Vladimír Klepáč, Právo

Výbuch v domě na Břeclavsku zranil dva lidi

Jihomoravští hasiči zasahují od středečního dopoledne u výbuchu domu a následného požáru, při kterém se zranili dva lidé. K výbuchu došlo v obci Perná na Břeclavsku.

Výbuch v domě na Břeclavsku. Foto: Vladimír Klepáč, Právo
Výbuch v domě na Břeclavsku zranil dva lidi

Na místě zasahuje osm jednotek hasičů, podle kterých došlo kromě výbuchu rovněž k požáru.

„Po explozi zůstaly na místě dvě zraněné osoby. Jednotky momentálně provádějí stabilizaci objektu,“ sdělili hasiči na Facebooku.

K výbuchu došlo v objektu, který patří k vinařství. Podle zdravotníků měli zranění lidé popáleniny. „Jeden muž měl popáleniny na velké části těla. Zajistili jsme mu dýchací cesty a připojili ho na řízenou ventilaci. Druhý muž měl popáleniny druhého stupně,“ uvedla mluvčí záchranky Michaela Bothová.

Zasahujeme v obci Perná na Břeclavsku. Po explozi zůstaly na místě dvě zraněné osoby. Jednotky momentálně provádějí stabilizaci objektu.

Zveřejnil(a) HZS Jihomoravského kraje dne Středa 23. října 2019

Mluvčí hasičů Filip Venclovský ČTK sdělil, že objektu chybí po výbuchu část čelní stěny do ulice, na místě je i statik, který doporučil stavbu stabilizovat.

Podle informací Práva v domě vybuchl plynový kotel. „Příčina neštěstí není známa, škody budou teprve vyčísleny,“ řekl Venclovský.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků